A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сутисківська громада
Вінницька область, Вінницький район

Історичний музей "Слава"

 

Фото без опису

Сутисківський історичний музей заснований у відповідності з рішенням сесії Сутисківської селищної ради №5 від 01.07.1986 року.

Спочатку музей був відкритий у приміщенні Сутисківської середньої школи з ініціативи селищного голови Горпинюк Г. О. при підтримці адміністрації заводу АЕА ,( директор Бойко А. І., директор середньої школи Ринсій С.Д.). Громадська рада музею в складі Лісніченка М.Ф., Рижій С.Д., Тамтура А.В., Станіславенко М.Л., Кучерик Д. взяли на  відповідальність за оформлення експозиції музею. Не були осторонь від цієї благородної справи жителі селища учні та педагоги місцевої школи. Музейну кімнату було відкрито 25 квітня 1986 року. З нагоди 450- річчя селище Сутисок на другому поверсі приміщення колишнього машинобудівного технікуму 14 жовтня 2001 року був відкритий історичний музей «Слава». Експонати музею були перенесені з школи і розміщені в трьох кімнатах загальною площею 138 м2.  Тут розмістилися експозиції про найдавніший період виникнення села Сутиски. Окремо виділені матеріали про I і II другу світові війни, колективізацію, голодомор 1932-1933 років. Також є експозиція про уродженця смт. Сутисок. Єгоровича В.О. Героя Радянського Союзу. В 2002 році була відкрита на приміщенні музею меморіальна дошка в пам'ять В.О.Єгоровичу. В окремій кімнаті розміщені історії експозиції про установлення підприємства які входять до Сутисківської територіальної громади.Фото без опису

З 455- річчям Сутисок в музеї було відкрито ще одну музейну кімнату бойової і трудової слави є матеріали про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АС, воїнів-інтернаціоналістів, спортсменів. З 2015 року розміщена експозиція «Герої не вмирають» і «Слава героям» про сутисчан які воювали і воюють в зоні АТО на Донбасі.

З часу заснування музей працює над поглибленим вивченням матеріалів, які стосуються історії Сутисок на Тиврівщині. Особливо періоду Національно-визвольної боротьби 1648-1654 років. Приймає участь в проведенні науково-краєзнавчих конференцій, наукових публікацій в пресі і випустили брошури і буклети про ці події. Музей систематично приймає участь в обласних і районних заходах з нагоди державних і місцевих свят: «Різдвяне диво», «Великодні писанки», «Тиврівське перевесло», відкриттю пам’ятного знаку в селі Красне з нагоди 365 річниці загибелі козацького полковника Д. Нечая, з нагоди Фото без опису150 річниці з дня народження М. Грушевського в с. Сестринівці Козятинського району, відкритті нового музею М. Леонтовича в селі Марківці, Теплицького району.

Спільно з педагогами Сутисківської СШ на базі музею проводиться виховна робота по патріотичному вихованні молоді в зв’язку з боротьбою української армії в зоні АТО на Донеччині та участь в цій боротьбі земляків-сутисчан. Це зустрічі з учасниками АТО, волонтерами, членами родин загиблих героїв сутисчан В. Кулібаби-Бухова та О. Скиби.Фото без опису

 

 

 

Станом на 01.01.2018 рік: основний фонд – 2450 одиниць, науково-допоміжний фонд музею – 580 одиниць. Загальна кількість відвідувачів в 2017 році – 1,7 тис. чол.

 

 

 

Офіційний сайт Сутисківського історичного музею "Слава"  -  http://museum-slava.at.ua/

 

Контакти:

23320, Вінницька область, Тиврівський район, смт. Сутиски, площа Перемоги 9.

тел. 04355 2-81-25, графік роботи з 8:00 до 17:00, обідня перерва з 13:00 до 14:00.

Завідуючий: Тамтура Анатолій Васильович.

Дістатися до музею з Вінниці можна маршрутним таксі Вінниця-Сутиски.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь