Сутисківська селищна бібліотека

Першою бібліотекою в смт.Сутиски була приватна бібліотека графа Гейдена, який в ХІХ столітті мав більше 1500 десятин землі на території сучасних Сутисок. Тут же він на краю гранітної скали над річкою Південний Буг побудував свій палац Родина Гейденів, крім економічних питань, успішно вирішувала духовні і культурні питання, ним було побудовано школу, духовне училище і земську лікарню та ін. Граф не жалів грошей, ні на освіту, ні на медицину, ні на книги. Коли він подорожував по європейських країнах то купував для своєї бібліотеки ікартинної галереї картини і книжки, які на той час були справжніми шедеврами, в його бібліотеці, як згадують очевидці, було більше 5 тис. книг, періодичні видання виписувались з багатьох європейських столиць. В архіві Сутисківського музею «Слава» збереглися оригінальні підшивки тодішніх видань.

На сьогодні Сутисківська селищна бібліотека розташована в пристосованому орендованому підвальному приміщенні Сутисківської ЗОШ площею 84 м2

Фото без опису

Фонд селищної бібліотеки налічує більше 20 тис. екземплярів книг та періодичних видань. Постійними читачами є 1550 користувачів, з них 980 – дорослого населення, 186 – юнацтва та 384 – дітей.  Фонд бібліотеки постійно оновлюється книгами подарованими читачами та придбаними за рахунок коштів місцевого бюджету.

В 2016 році бібліотекою організовано та проведено 86 заходів.

Одним із напрямків роботи бібліотеки є краєзнавча робота. У бібліотеці сФото без описутворено краєзнавчий куточок «Де Буг тече – земля легенд і сонця», де представлені роботи про смт.Сутиски, його видатних діячів. Також створено міні-музей української старовини й народного побуту де представлені більше 70 експонатів. Гордістю та окрасою бібліотеки є колекція картин місцевого художника В.С. Кучера, яка нараховує 45 полотен.