Сутисківська громада
Вінницька область, Вінницький район

Недуга в масці

Дата: 11.07.2022 14:32
Кількість переглядів: 717

 

Фото без опису  В Україні захворюваність  на туберкульоз залишається однією з найболючіших медико-санітарних проблем.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров´я   Україна внесена до груп країн із високим рівнем захворюваності на туберкульоз. В Україні на сухоти щорічно захворюють понад  40 тис. українців, а вмирають більше 11 тисяч.

За 6 міс.поточного року серед населення бувшого Тиврівського району  ( тепер Вінницького) зареєстровано 9 випадків туберкульозу легень, із них 1 випадок – дитина до 14 років. Із 9 осіб захворівших – 7 чол.працездатоного віку, але непрацюючі. Смертей від туберкульозу в поточному  році не було.

Для порівняння : за весь 2021 рік було зареєстровано 8 випадків туберкульозу, серед дітей це захворювання не реєструвалось, летальних випадків, на щастя не було.

 У   2020 році  у  Тиврівському районі було   зареєстровано 10 випадків туберкульозу. У 6-ти осіб виявлено недугу під час проходження профілактичного медичного огляду. Із числа захворівших – 8 осіб   працездатного віку, але непрацюючі та 1 пенсіонер за віком. Летальних випадків від туберкульозу також не було  зареєстровано.

За      2019 рік  у Тиврівському районі  захворілих  на туберкульоз  - 21 особа, з яких  - у  12  чол. недугу  виявлено під час проведення щорічного профілактичного огляду, вік захворілих – від 30 до 78 років. Із числа захворілих   - 16 осіб  працездатного віку , але непрацюючі та  2 пенсіонери  за віком. Помер   від туберкульозу  у 2019 році  - 1 чоловік    у віці  57  років .

 У  2018 році  на активні форми туберкульозу захворіли  12 осіб, із  яких  1 дитина у віці до 14 років,  3 чол. із числа захворівших  померли.

Захворювання на туберкульоз виникає внаслідок проникнення в організм людини інфекції – туберкульозної палички. Недуга, як правило, уражає легені. Хворі на відкриту форму туберкульозу легень поширюють при кашлі, сміху і голосній  розмові туберкульозні палички з дрібними краплями мокротиння. Разом з рідиною вони осідають на поверхнях, підлозі, грунті,  а після висихання з пилом розсіюються у повітрі.

Туберкульозні бацили дуже живучі, не гинуть у пороху  місяцями, так само тривалий час зберігаються на одязі, посуді, речах хворого. Не витримують тільки високої температури, прямого сонячного проміння і впливу деяких хімічних речовин. Відомо, що кожний хворий відкритою формою туберкульозу (бацилярний) протягом року  може заразити до 20 чоловік. В навколишньому середовищі збудник легко переноситься повітрям і при певних умовах може зберігати свою життєздатність до 12 місяців. Інколи люди заражаються від тварин при споживанні сирого молока  хворих корів і кіз, або молочних продуктів, виготовлених з такого молока. Особливо легко піддаються зараженню діти.

Високим залишається відсоток захворілих  серед непрацюючого населення. Велика частка хворих – із малозабезпечених сімей та осіб без постійного місця проживання.

Захворювання також може виникати при недостатньому харчуванні, зловживанні алкоголем, палінні, проживанні в антисанітарних умовах, виснаженні нервової системи внаслідок стресів, супутніх розладах, таких як цукровий діабет, виразкова хвороба шлунку та після складних оперативних втручань.

Основні симптоми захворювання:

-кашель більше двох тижнів;

-кровохаркання (наявність крові в мокротинні);

- задишка;

-підвищена температура тіла більше 7 днів;

-біль в області грудної клітини;

-поганий апетит, постійна слабкість;

-підвищена пітливість, особливо вночі;

-безпричинна втрата ваги.

 

При появі вищезгаданих скарг негайно звертайтесь до лікаря!

 

Проходження щорічного профілактичного  огляду  є  найбільшою  гарантією своєчасного виявлення та ефективного лікування цієї серйозної недуги.

 

Бережіть своє здоров´я та своїх  близьких!

 

 

 

Немирівський відділ  «ДУ ВОЦ КПХ МОЗ України» 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь