Батарейкам - утилізація!

Дата: 23.05.2018 16:05

У всьому цивілізованому світі відпрацьовані батарейки збирають і утилізують від побутових відходів. В Україні нема централізованої системи збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів для їх утилізації. Жителі населених пунктів змушені викидати їх у сміттєві контейнери чого робити категорично неможна, адже одна відпрацьована батарейка, потрапляючи у довкілля, забруднює 400 л води або 20 м2 ґрунту. У лісовій зоні це територія на якій ростуть три дерева, десятки рослин, живуть два кроти, один їжачок, кілька тисяч дощових черв’яків. Розкладання однієї неправильно утилізованої пальчикової батарейки триває понад 20 років.

Хоча частка батарейок і акумуляторів у побутовому смітті менше 0,5%, проте cаме вони продукують близько 50% всіх токсичних речовин. Якщо не вжити заходів, важкі метали згубно вплинуть на довкілля і вже в найближчому майбутньому не залишиться місця для нормального життя.  На кожній батарейці (можна перевірити) намальований знак – перекреслений контейнер, а це означає, що викидати такі батарейки до звичайного сміттєвого відра не можна. Батарейки належать до першого класу токсичності. Погляньмо з чого ж складається батарейка:

- свинець (накопичується в нирках, спричинює нервові розлади, захворювання мозку);

- кадмій (є токсичним для легенів та нирок);

- ртуть (послаблює зір, слух, призводить до захворювань органів дихання, рухового апарату);

- нікель і цинк (спричинюють дерматити);

- луги (зумовлюють опіки слизових оболонок і шкіри).

Об’єднує їх одне – всі ці речовини небезпечні як для людини, так і для навколишнього середовища.

Для вирішення проблеми утилізації відпрацьованих батарейок, виконавчим комітетом селищної ради виготовлено 7 спеціалізованих контейнерів та близько 500 інформаційних буклетів, які встановлено в комунальних та торгівельних закладах селища щоб жителі громади та діти вже з маленького віку розуміли, який вклад в покращення екології світу вони можуть зробити:

Спеціалізовані контейнери для збору відпрацьованих батарейок в смт.Сутиски встановлено:

1. Селищна рада  (пр.Перемоги, 21);

2. КП «Комунсервіс» (вул.Гагаріна, 4);

3. ЗОШ І-ІІІ ст. (пл.Перемоги, 8);

4. ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст. (вул.Соборна, 21);

5. АЗПСМ (пл.Перемоги, 16);

6. ДНЗ «Пролісок» (пр.Перемоги, 15);

7. Продуктовий магазин (вул.Зарічна, 24).

Для переробки приймають відпрацьовані хімічні джерела струму ємністю до 7 А•год:

–  неперезаряджувані батарейки;

–  перезаряджувані батарейки (акумулятори);

- акумулятори нестандартних типорозмірів, які використовуються у годинниках, у тому числі наручних, мобільних телефонах та смартфонах, кишенькових та портативних комп’ютерах, побутових радіостанціях, побутовій портативній фото та відеоапаратурі, іграшках, побутових приладах.

Сподіваємося, що жителі громади з відповідальністю віднесуться до започаткованої акції та спільними зусиллями ми зробимо наше селище ще більш охайним, безпечним та екологічно чистим для себе та наших дітей.

Виконавчий комітет Сутисківської селищної ради