Відбулося засідання круглого столу у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Дата: 01.12.2022 14:01

Фото без описуФото без описуУ Сутисківській селищній раді відбулося засідання круглого столу у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Цей захід впродовж останніх років став традиційним і проводиться у період з 25 листопада до 10 грудня по всій країні. Власне, у засіданні взяли участь суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. А саме:

Олексій ГОВОРОВ – поліцейський офіцер Сутисківської ТГ;

Андрій ШАПОВАЛЮК – старший інспектор ЮП Вінницького РУП;

Оксана МУСІЙЧУК – директор ЦНСП Сутисківської селищної ради;

Анастасія САВИЦЬКА – головний спеціаліст, бухгалтер ССДСМ Сутисківської селищної ради;

Людмила ГАВРИЛЮК – головний спеціаліст, бухгалтер ВСЗОЗ Сутисківської селищної ради;

Катерина ЛОЗІНСЬКА – начальник ВОКСТ Сутисківської селищної ради

Директор ЦНСП Сутисківської селищної ради Мусійчук О.П. у вступному слові зазначила, що насильство світовою громадськістю визнано однією з небезпечних проблем, які є перепоною на шляху подолання нерівностей й дотримання людських прав та наносять величезну моральну шкоду суспільству.

Крім того, у ході засідання зазначено, що проблема насильства в родині досить гостро стоїть в Україні та в Сутисківській територіальній громаді у тому числі. Небезпека полягає в тому, що прояви жорстокості та насильства в сім’ї не лише руйнують гармонію родинних стосунків, а й виступають передумовою злочинності в суспільстві загалом. Особливо кричущим є те, що від неї страждають діти. А вони не лише спостерігають за насильством у своїй родині, а й дуже часто самі стають його жертвами як з боку батьків, так й інших членів сім’ї. Відтак, виростаючи, дуже часто у майбутньому застосовують цей негативний досвід у власному житті.

У результаті зібрання його учасники дійшли єдиної думки, що найважливішу роль у попередженні насильства у сім’ях відіграє інформаційно-просвітницька та консультаційна робота. Тому ефективному вирішенню проблеми запобігання насильства, без сумніву, має стати злагоджена взаємодія всіх відповідних суб’єктів.